VV-ja me tri gjana erdhi në pushtet: shpifje, abuzim, dhunë!

04 prill 11:44

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka thënë se LV-ja ka ardhur në pushtet përmes shpifjes, abuzimit dhe dhunës.

Fjalët e tij:

Rreth shpifjes

11 mi km katror te Kosoves, me i kthy ne milimetra, edhe nuk munden me u barazu me shpifjet e krereve te VV-se. Prandaje kur flasin keta per shpifje, sinqerisht ta shpifin.

Kane shpife per lufte. Kan shpife per demarkacion, per pavaresi, per Ahtisarin, per Ameriken e BE, per Astrit Deharin, per Flamurin e Kosoves, e mbi te gjitha kane shpife per gjoja ekzistimin e nje marreveshje per ndarjen e Kosoves, ne mes Thaçit e Vuqiçit. Kur e pyeten Kryeministrin Kurti, ku ashte marreveshja, tha nuk e dine, sepse nuk e ka pa!!! Aha, demek, kryeministri po na folka me llafet e BIA- serbe!

VV-ja me tri gjana erdhi ne pushtet: shpifje, abuzim, dhune!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja dhe moderatorja Luana Vjollca mezi po pret që të…