Xhaka pas Milanit, kërkohet edhe nga Newcastel

08 nëntor 17:38

Granit Xhaka është gjithnjë e me larg skuadrës së Arsenalit, pasi klubi anglez po e shqyrton shitjen e tij në afatin kalimtar të janarit.

27-vjeçari nga Kosova, pas përplasjes me tifozët e Arsenalit, është lënë jashtë skuadrës për disa ndeshje, kurse atij i është hequr edhe shiriti i kapitenit. Pas Milanit dhe disa klubeve nga Gjermania interesim për lojtarin shqiptar ka treguar edhe skuadra e Newcastel Unitedit.

/Epoka e re/ 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Willian, sulmuesi i Chelseat, ka zbuluar një prapaskenë të merkatos.…