Xhaka rol të ri në Arsenal

16 gusht 11:22

Granit Xhaka raportohet se i është dhënë një rol udhëheqës në skuadrën e Mikel Artetas, ndërsa Arsenali kërkon të vazhdojë fillimin e tyre të pamposhtur në sezonin e ri të Ligës Premier.

Sipas një raporti nga “The Athletic”, mesfushori shqiptar dhe nënshkrimi i ri Gabriel Jesus janë emëruar nga trajneri spanjoll për të shërbyer në pozitat drejtuese të skuadrës. Xhaka dhe braziliani do të jenë pjesë e grupit kryesor drejtues së bashku me kapitenin Martin Odegaard dhe gjithashtu do të janë zëvendësues të kapitenit të parë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një ish-truprojë e Princeshës Diana , të cilën ajo e…