Xhelal Sveçla emërohet zëvendësministër i parë i MPB-së dhe Administratës Publike

06 shkurt 16:24

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti sot e ka emëruar Xhelal Sveçlën zëvendësministër të parë në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, ku njëherit i uroi punë të mbarë dhe suksese të vazhdueshme.

Për Qeverinë Kurti është jetike që rendi, ligji dhe siguria në vend, por edhe rregulli e efikasiteti nëpër institucione të rriten e të përmirësohen.

Image preview

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zlatan Ibrahimoviq me shumë mundësi do të jetë në fushë…