Ylli japonez i arteve marciale vdes nga Covid-19

20 gusht 09:48

Sonny Chiba ka ndërruar jetë pasi luftoi me Covid-19.

Ylli japonez i arteve parciale dhe aktori i “Kill Bill” vdiq në moshën 82 vjeçare të enjten, konfirmoi menaxheri i tij për Variety.

Ekipi i tij konfirmoi se ai vdiq këtë javë nga komplikimet e Covid.

Sonny nuk ka luajtur për shumë vite, por ai do të shihet në filmin e ardhshëm Bond of Justice: Kizuna, i cili është planifikuar të dalë në tetor, transmeton Klankosova.tv.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Talibanët në përndjekje të një gazetari të 'Deutsche Welle'-s, kanë…