Zbulohen gjurmët e dinozaurëve më të mëdhenj në botë

06 prill 2018 | 11:31

Shkencëtarët kanë zbuluar gjurmët e këmbëve që kanë lënë pas dinozaurët më të mëdhenj në botë në Isle of Skye, Britani.

Gjurmët janë lënë nga dinozaurët 170 milionë vjet më parë, por vetëm kohët e fundit janë parë në shkëmbinjtë e Skye. Sauropodët ishin të gjatë 15 metra dhe peshonin më shumë se 10 tonë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një person në Argjentinë ka treguar se ka gjetur një…