Zbulohen lloje të reja merimangash

21 maj 11:48

Më shumë se 20 lloje të reja të merimangave janë gjetur të fshehura në ujërat australiane.

Dr. Robert Raven nga Muzeu i Queenslandit ka njoftuar zbulimin e habitshëm të 23 specieve të reja javën që lamë pas.

Shkencëtarët u tronditën kur gjetën merimangat gjigante të ujit nga Dolomedes, Ornodolomedes, Megadolomedes, Dendrolycosa dhe gjirin Mangromedes.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sadik Zeqiri Arkivi i kujtesës sime, i paraluftës dhe i…