Zbulohen shtatoret e katër heronjve të kombit

31 janar 2018 | 14:39

Në “Sheshin e Dëshmorëve” në Podujevë janë zbuluar shtatoret e heronjve Edmond Hoxha, Hakif Zejnullahu, Zahir Pajaziti dhe Ilir Konushevci.

Përurimi i tyre është bërë në 21-vjetorin e rënies së Zahir Pajazitit, Edmond Hoxhës dhe Hakif Zejnullahut.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin zyrtarë të lartë shtetërorë e komunal të cilët e çmuan lartë veprën e këtyre dëshmorëve.

Kjo ngjarje është mbajtur nën patronazhin e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës,…