Zbulohet qilari i lashtë egjiptian i verës

30 janar 10:33

Arkeologët kanë zbuluar një qilar vere të lashtë greko-romak në veri të kryeqytetit të Egjiptit, Kairo.

Monedha të periudhës Ptolemaike, fragmente të veprave të qeramikës dhe mozaikut, edhe një dizajn i sofistikuar arkitektonik për kontrollin e temperaturave brenda qilarit duke përdorur lloje dhe forma të ndryshme të gurëve, ishin ndër artefaktet që zbuluan.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një grua është shpëtuar pasi kaloi fundjavën e bllokuar në…