Zëdhënësi ushtarak i Houthit të Jemenit thonë se do të sulmojnë Izraelin nëse ai rifillon ‘agresionin’ në Gaza

30 nëntor 2023 | 23:24

Yahya Saree, një zëdhënës ushtarak i Houthis, thotë se grupi jemenas do të nisë operacione ushtarake kundër Izraelit nëse ai vendos të rifillojë luftën e tij në Gaza.

“Ne nuk do të hezitojmë të zgjerojmë operacionet tona ushtarake kundër entitetit izraelit dhe të përfshijmë objektiva që mund të mos priten në tokë apo në det”, tha Saree në një postim në X.

Ai shtoi se grupi vazhdon të mbajë një anije mallrash të lidhur me Izraelin, të cilën e kapi në Detin e Kuq në fillim të këtij muaji.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 9 dhjetor, policët e Njësive Speciale, Hetimeve, Rendit Publik…