Zidane mund të emërohet trajner i PSG-së

24 maj 17:25

Zinedine Zidane mund të bëhet trajner i Paris Saint-Germainit. Trajneri francez mund ta zëvendësojë Pauricio Pochettinon nëse palët arrijnë marrëveshje.

Në fakt, këtë javë është paraparë një takim në mes të ish-trajnerit të Real Madridit me presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi. Kampioni francez nuk është dorëzuar ende dhe e do me ngulm ish-kampionin e Evropës dhe të Botës në krye të shtabit teknik.

“Mundo Deportivo” raporton se PSG-ja do t’i ofrohet një kontratë e majme me një rrogë prej 25 milionë eurosh në vit trajnerit Zidane.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka…