Zjarri shkatërron tërë fushën, por e lë të paprekur faltoren e adoleshentes së vdekur

10 gusht 10:32

Faltorja është ndërtuar më 1997 pasi një vajzë 13-vjeçare kishte vdekur në një aksident trafiku tragjik dhe për habinë e zjarrfikësve, ajo i ka mbijetuar nga zjarri që ka shkatërruar tërë fushën e të korrave.

Zjarrfikësit kanë mbetur të tronditur kur gjetën një faltore të ndërtuar për të kujtuar një vajzë adoleshente të paprekur pas një zjarri në fushë.

Pamjet e marra nga një prej ekuipazheve të zjarrit tregojnë pasojat e zjarrit në qytetin Armstrong, në provincën veri-perëndimore të Argjentinës, Santa Fe, pasi filloi një zjarr në një zonë të kullotave që u përhap në zonat përreth.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shkencëtarët australianë kanë thënë se kanë arritur përparime në atë…