Zuckerberg paraqitet para Parlamentit Evropian

16 maj 22:46

Mark Zuckerberg, themeluesi i “Facebook”-ut, është pajtuar të paraqitet para Parlamentit Evropian, në një takim të mbyllur, javën e ardhshme.

Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani.

Zuckerberg do të flasë për besimin e humbur të masës ndaj rrjetit social për shkak të vjedhjes së të dhënave nga “Cambridge Analytica” që ishte kontraktuar nga“Facebook”,

“Themeluesi dhe Shefi Ekzekutiv i Facebookut ka pranuar ftesën tonë dhe do të jetë sa më shpejtë që të jetë e mundur në Bruksel, shpresoj javën e ardhshme. Qytetarët tanë meritojnë një shpjegim të plotë dhe në detaje. E mirëpres vendimin e Mark Zuckerbergut që të paraqitet personalisht para përfaqësuesve të 500 milionë evropianëve”, ka shkruar Tajani në rrjete sociale.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kanye West duket se është duke punuar në këngë të…