Zyberaj kompleton 24 orë vrapim, kalon edhe Mamurrasin

28 nëntor 2023 | 10:33

Atleti i njohur kosovar Erzen Zyberaj ka kompletuar plotë 24 orë vrapim, ku është nisur nga Prishtina për në Tiranë në distancë prej 260 kilometra. Ai po vrapon për të nderuar Festën e Flamurit Kombëtar dhe për nder të brezave të sakrificës.

Zyberaj tashme e ka kaluar edhe Mamurrasin dhe po shkon drejtë cakut kryesor, Tiranës. Kampioni kosovar është në gjendje të mirë shëndetësore dhe po dhuron mjaftë emocione gjatë këtij rrugëtimi historik.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me një ceremoni tashmë tradicionale nga qyteti jugor i Vlorës,…