Zyrtare: Këta do të jenë ministrat e AAK-së në qeverinë Hoti

29 prill 13:39

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, pas arritjes se marrëveshjes për bashkëqeverisje me LDK-në, ka bërë me dije se kjo parti do të udhëheq me katër ministri dhe do ta ketë zëvendëskryeministrin e parë.

“AAK-ja do të udhëheq me katër ministri dhe me zëvendëskryeministrin e parë. Besnik Tahiri do të jetë zëvendëskryeministër i parë, Selim Selimi do të jetë ministër i Drejtësisë, Meliza Haradinaj, ministre e Jashtme, Ramë Likaj, ministër i Arsimit dhe Blerim Kuçi, ministër i Zhvillimit Ekonomik”, ka thënë Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Jean-Michel Aulas beson se sezoni i Ligue 1 duhet të…