Zyrtare: Romeo Lavia i bashkohet Chelseat

18 gusht 2023 | 11:55

Romeo Lavia edhe zyrtarisht është futbollisti më i ri i Chelseat.

Lajmi është konfirmuar nga vet klubi londinez përmes rrjeteve të tyre sociale.

“Blutë” do t’i paguajnë rreth 68 milionë euro Southamptonit për shërbimet e belgut.

Vitin e kaluar ai ishte pjesë e Southampton, duke lënë përshtypje të mira.

Mesfushori defanziv 19-vjeçar është shprehur shumë i lumtur për aventurën e tij të re.

“Jam shumë i emocionuar që po i bashkohem Chelseat dhe të jem pjesë e këtji projekti, klubi të mrekullueshëm me histori të madhe dhe mezi po pres t’ia filloj”, ka thënë numri 45 i Chelseat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Analisti amerikan i politikës së jashtme, Edward Joseph, ka reaguar…