Zyrtare: Sneijder transferohet në Katar

08 janar 2018 | 10:41

Ish-mesfushori i Interit dhe Real Madrid, Wesley Sneijder është transferuar në Katarit te skuadra e Al-Gharafa.

33-vjeçari ka nënshkruar një kontratë 18-mujore për skuadrën e re, kurse paraprakisht ai kishte luajtur edhe për Nicen dhe Galatasarayn. Ylli holandez transferimin në Katar e ka vlerësuar si një aventurë interesante dhe sfiduese, kurse është i lumtur së në këtë vend shkon se bashku më familjen e tij.

Suksesi më i madh i Wesley Sneijder ka qenë në vitin 2010, kurse me Interin e fitoi tripletën.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kadri Veseli ka shkruar një kolumne të gjatë, në të…