Zyrtarët amerikanë: Rusia mund të përdorë armë kimike në Ukrainë

24 nëntor 11:10

Presidenti rus Vladimir Putin mund të përdorë armë kimike në Ukrainë nëse trupat e tij vazhdojnë të pësojnë humbje, sipas disa zyrtarëve të administratës së Biden, shkruan skynews.

ShBA ka qenë e prirur të monitorojë nga afër çdo përdorim të mundshëm të armëve kimike në Ukrainë dhe i ka shtyrë aleatët të jenë të përgatitur për ngjarje të tilla.

Sipas zyrtarëve dhe ekspertëve, Rusia mund të përdorë armët kimike për të nisur  sulme masive në Ukrainë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lista Serbe ka mirëpritur marrëveshjen e arritur në Bruksel, dhe…