11 raste aktive me Covid-19 në Malishevë

18 tetor 17:30

Të dielën në territorin e Komunës së Malishevës nuk është regjistruar asnjë rast i ri me Covid-19.

Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin e rregullt zyrtar të monitorimit të situatës me pandemi, në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, raporton “Epoka e re”.

Numri i rasteve aktive me Covid në këtë komunë është 11.

Gjendja e përgjithshme me Covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës, është kjo: Që nga fillimi i pandemisë me virusin korona, e deri më sot, në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar gjithsejtë 262 persona të prekur me Covid-19, prej tyre 227 persona janë shëruar, 24 kanë vdekur, ndërsa aktiv me Covid-19 janë edhe 11 persona.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas shumë negociatave në mes drejtuesëve të klubit dhe atyre…