14 persona të lënduar në aksidente trafiku kërkuan ndihmë në Emergjencë

22 janar 09:24

Në Klinikën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, sipas raportit të punës, gjatë 24 orëve, 206 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Prej tyre, 43 janë trajtuar në dhomën e reanimimit, derisa janë regjistruar 34 raste kirurgjike, 100 raste internistike dhe 25 raste ortopedike, raporton “Epoka e re”.

Në Emergjencë morën tretmanin mjekësor edhe 14 persona, të cilët kanë pësuar lëndime në aksidente trafiku.

Nga numri i përgjithshëm, që kanë kërkuar ndihmë në Emergjencë, 26 pacientë janë pranuar në reparte të ndryshme të QKUK-së për ta vazhduar trajtimin.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në 24 orët e fundit, 78 fëmijë kanë kërkuar ndihmë…