19 vjet nga rënia e heroit Sali Çekaj

19 prill 2018 | 08:28

Sot bëhen 19 vjet që nga rënia e heroit të Kosovës, Sali Çekaj.

Në përvjetorin e rënies së Çekajt do të mbahet akademi përkujtimore ku do të marrin pjesë presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Ai ra dëshmor në betejën e Koshares më 19 prill të vitit 1999.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Arabia Saudite ka hapur kinemanë e parë komerciale pas 40…