203 raste emergjente

06 shkurt 2019 | 08:35

203 raste ka pasur në 24 orët e fundit në Klinikën Emergjente në QKUK. 

Nga numri i përgjithshëm i rasteve, 34 ishin në dhomën e kujdesit të avancuar emergjent, raporton “Epoka e re”.

Kishte  49 vizita emergjente kirurgjike, 75 raste internistike dhe 31 raste që konsultuan dhe morën shërbime nga  orotpedi.

Në dhomën e intervenimeve të vogla kirurgjike kishte  14 raste, kurse 12 raste kërkuan ndihmë mjekësore si pasojë e aksidenteve në trafik.

69 fëmijë kërkuan ndihmë mjekësore në emergjencën pediatrike

Në Emergjencën e Klinikës së Pediatrisë në 24 orët e fundit ka pasur gjithsej 69 fëmijë që kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

Ndërkaq në ambulantën specialistike ka pasur gjithsej 75 raste, prej tyre 14 janë pranuar për trajtim të mëtejmë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës Kosova…