25-vjeçari masakron familjen e ish të dashurës në Austria

07 tetor 11:25

Policia austriake ka bërë me dije se po heton mbi vrasjen e dyshuar të pesë personave në qytetin e skive në Kitzbuehel në Austri.

Një zëdhënës i policisë rajonale të Tirolit shprehet se vrasjet kanë ndodhur brenda natës.

Agjencia austriake e shtypit, APA, duke cituar policinë thotë se autori i dyshuar është arrestuar.

Mediet lokale, raportuan se autori i krimit ishte një burrë 25-vjeçar që kishte hyrë në shtëpinë e ish të dashurës së tij dhe kishte qëlluar mbi 5 persona, gruan dhe të dashurin e saj të ri, prindërit dhe vëllain.

Mediet raportojnë gjithashtu se ai është vetdorëzuar në polici, duke rrëfyer mbi vrasjet e kryera.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këshilli për Mbrojtjen Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka…