28 fëmijë me probleme në zemër po trajtohen në QKUK nga kardiokirurgët amerikanë

28 gusht 18:08

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka bërë me dije se 28 fëmijë me probleme në zemër po trajtohen në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) nga kardiokirurgët amerikanë.

Ai ka thënë se me ekipin nga ShBA-ja, u pajtuan që të rrisin kapacitetet vendore që këta fëmijë t’i trajtojnë në Kosovë.

Ministri Ismaili ka falënderuar organizatën “Gift Of Life” dhe klubin Rotarian Prishtina që bënë të mundur, që këtyre 28 fëmijëve t’u japim mundësi për një jetë të lumtur dhe të shëndetshme.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi, ka thënë…