28 të vdekur dhe 1 120 raste të reja me Covid në Maqedoni

08 dhjetor 21:19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve janë shënuar 28 raste të vdekjes nga Covid-19.

Në raportin e publikuar bëhet e ditur se janë regjistruar 1 mijë e 120 raste të reja me koronavirus.

Po ashtu në njoftim thuhet se janë realizuar 2 mijë e 993 testime. 28 persona janë shëruar nga ky virus.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjatë 24 orëve në Itali janë realizuar 149,232 teste për…