33 raste të reja dhe 82 të shëruar nga Covid-19 në Shqipëri

22 qershor 2020 | 11:45

Gjatë 24 orëve të fundit 33 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në Shqipëri, teksa deri tani janë 790 raste aktive.

Po ashtu gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 83 pacientë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri i bën thirrje qytetarëve për vetëndërgjegjësim për të zbatuar rregullat e vendosura.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka qëndruar në…