8 gola në ndeshjen Eibar – Levante

09 dhjetor 2018 | 13:58

Përballja në mes Eibarit dhe Levantes ka qenë një nga ndeshjet që ka prodhuar me së shumti gola në La Liga. Tetë gola janë realizuar në këtë ndeshje nga katër gola secila skuadër.

Charles realizoi dy gola për vendasit, kurse nga një gol e shtuan edhe Sergi Enrich dhe Charles, kurse për mysafirët shënues ishin Jose Luis Morales, Rober Pier, Tono dhe Borja Mayoral.

Sot zhvillohen edhe tri ndeshje të tjera ku takohen: SD Huesca-Real Madrid, Real Sociedad-Real Valladolid, Real Betis-Rayo Vallecano.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kossnett, ka kërkuar nga qytetarët…