Abdixhiku pret në takim ambasadoren franceze

18 shkurt 14:28

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambeintit, Lumir Abdixhiku, të martën ka pritur në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie Christine Butel.

“Në takim njohës, ministri Abdixhiku e njoftoi ambasadoren Butel, për projektet me prioritet në të dyja dikasteret që ai drejton. Duke shprehur mirënjohje për përkrahje të Francës ndaj Kosovës, Abdixhiku tha se beson në vazhdimësi të bashkëpunimit në mes të dyja shteteve”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Infrastrukturës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sebastian Vettel ende nuk ka rinovuar kontratën me Ferrarin, kontratë…