Abedin Salihu, kryetar i klubit KF Ulpiana

19 mars 2018 | 22:32

Afaristi i mirënjohur lipjanas, Abedin Salihu-Dino zgjidhet kryetar i ri i klubit të KF Ulpianës.

Bordi mbikëqyrës i përkohshëm i KF Ulpianës është i përbërë nga kryetari Salihu dhe administrator u caktuar, Bekim Shabani, i cili është drejtor për Rini, Kulturë dhe Sport.

Pas problemeve të shumta financiare që kishte KF Ulpiana, kryetari i deritanishëm i klubit lipjanas ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme e cila u zhvillua në ambientet e Kuvendit Komunal të Lipjanit.

Ish-kryetari Duriqi ishte i pari që hapi fjalimin duke kërkuar për të interesuarit që dëshirojnë t’i prijnë klubit dhe me unanimitet të plotë, Abedin Salihu është zgjedhur kryetar i KF Ulpianës.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e…