Aeroplani sa nuk përfundon në det, pasi rrëshqet në pistën e ngrirë

14 janar 2018 | 18:16

Një aeroplan i “Pegasus” me kapacitet prej 168 pasagjerë për pak nuk është zhytur në det, pasi ka rrëshqitur në pistën e ngrirë në aeroportin e Trabzon në Turqi.

Fluturimi i “737-800”, nuk ka mundur të ndalej në pistë gjatë aterimit, ku rrotat kanë hasur në ngrica, duke dalë nga pista dhe përfunduar në breg të Detit të Zi.

Kompania ka njoftuar se askush prej 162 udhëtarëve nuk është lënduar përveç që ka pasur të shqetësuar me atë që ka ngjarë, shkruan “Daily Mail”.

Panic spread through the Boeing 737-800 as it stopped at the edge of the Black Sea on the north coast of Turkey

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, të dielën…