Ahmeti thotë se Mogherini ka kërkuar angazhim më të madh në procesin e dialogut

08 janar 12:06

Pas takimit në Bruksel ka folur edhe bashkëkryesuesi tjetër i këtij ekipi negociator, Shpend Ahmeti.

Ai ka thënë se sipas Federica Mogherinit ideja është që do të punohet me një orar më të ngjeshur në këtë proces, në pjesën e parë të këtij viti, për të parë nëse mund të arrihet një marrëveshje.

“Na u bë e qartë se po punohet nga anëtarë të BE-së dhe anëtarët e Këshillit të Sigurimit. Po ashtu, është e qartë se ka pasur koordinim nga Uashingtoni dhe Moska që mund të arrihet një marrëveshje”, ka thënë Ahmeti.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bashkëkryesuesi i ekipit negociator të Kosovës në dialog me Serbinë,…