Ajeti shënon në derbin e shqiptarëve në Zvicër

09 dhjetor 19:09

Sulmuesi i Baselit, Albian Ajeti, ka realizuar gol për skuadrën e tij në ndeshjen ndaj Zurichut, në “derbin e shqiptarëve” në Zvicër.

Reprezentuesi i Zvicrës shënoi në minutën e 19-të për të kaluar Baselin në epërsi 1-0, kurse këtë ndeshje skuadra e Ajetit e fitoi me rezultat 2-0. Për Zurichu u paraqiten Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu dhe Mirlind Kryeziu.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka…