Akil Gjakova kualifikohet në çerekfinale

30 qershor 13:05

Xhudisti Akil Gjakova e nis mbarë dhe kualifikohet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Xhudisti ynë fitoi me ippon ndaj grekut Michail Tsoutlasvili, kategoria -73 kg. Raundin e parë Akili e kishte kaluar pa luftë.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 1 korrik fillon afati i rregullt kalimtar në hendbollin…