Aksidenti në Bullgari, identifikimi i ADN-ve do të zgjasë shtatë ditë

24 nëntor 19:42

Obduksionet e viktimave të aksidentit me autobus në Bullgari janë kryer dhe tani kufomat po mbahen në pritjet të një vendimi të prokurorisë bullgare.

Por pritet identifikimi i ADN-ve, i cili do të zgjasë rreth 7 ditë, pasi shumë viktima janë dëmtuar shumë dhe nuk mund të identifikohen, raporton Alsat.

Për sa i përket personave të lënduar, të 7 të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën, por njëri është në gjendje më të rëndë pasi ka djegie të shumta.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tre persona janë lënduar në një aksident që ka ndodhur…