Aksion i Policisë në veri, sekuestrohen pajisje për prodhimin e kriptovalutave dhe armë

30 maj 2024 | 00:21

Policia e Kosovës ka zhvilluar sot aksion në veri të vendit, ku si rezultat i bastisjes së një shtëpie janë konfiskuar pajisje për prodhimin e kriptovalutave. Kontrolli është kryer në fshatin Rezallë të Zubin Potokut.

njëjti është shoqëruar në stacion policor, ku edhe është intervistuar si i dyshuar lidhur me rastin. 

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e hetimit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kjo që do t’u tregojmë më poshtë, është një nga…