Albert Bucolli falënderon për angazhimin e tij konsullin e Kosovës në Stuttgart, Besnik Miftaraj

30 prill 01:25

Ish-ushtari i UÇK-së nga Drenica, biznesmeni Albert Bucolli, i cili jeton dhe vepron ne Stuttgard të Gjermanisë, ka falënderuar konsullin e Republikës së Kosovës në këtë qytet, Besnik Miftarajn.

Bucolli përmes llogarisë së vet në “Facebook”, ka shkruar se “Gjatë kësaj periudhe kohore pata rastin të u njohë, pashë një angazhim të pa parë në lehtësimin dhe krijimin e kushteve sa më të mira për mërgatën shqiptare që ponojnë dhe jetojnë në Gjermani”, Bucolli tutje ka thënë se “për më tepër, angazhimi dhe përkushtimi i juaj nuk mungoi as në rrafshin diplomatike dhe tërheqjen e investitorëve nga Gjermania me të vetmin qëllim zhvillimin ekonomik të Kosovës”.

Postimi i plotë i Albert Bucollit:

I nderuari z. Besnik Miftaraj,

Pata kënaqësinë dhe privilegjin që t’ju njoh nga afër gjatë gjithë shërbimit tuaj si konsull në konsullatën e Republikës se Kosovës në Stuttgart.

Gjatë kësaj periudhe kohore pata rastin të shohë një angazhim të pa parë në lehtësimin dhe krijimin e kushteve sa më të mira për mërgatën shqiptare që ponojnë dhe jetojnë në Gjermani.

Për më tepër, angazhimi dhe përkushtimi i juaj nuk mungoi as në rrafshin diplomatike dhe tërheqjen e investitorëve nga Gjermania me të vetmin qëllim zhvillimin ekonomik të Kosovës.

Prandaj, me sinqeritetin më të madh dua të shpreh mirënjohjen time për përkushtimin e juaj në të gjitha detyrat dhe përgjegjësitë që tu besuan nga shteti i Kosovës.

TE LUMTE!

Me shumë respekt,

A. BUCOLLI

Pronar,

SGN-BAU-BUCOLLI

KÖNIGS-VILLEN-IMMOBILIEN GmbH

Bucolli Maler & Stuckateur GmbH

Stuttgart, Gjermani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
PDK dhe Vetëvendosje, janë përplasur ashpër ditëve të fundit lidhur…