ALI AHMETI SI ADEM JASHARI, IBRAHIM RUGOVA E ALBIN KURTI

15 maj 20:29

Ismet Sylejmani

Të tjerët për Ali Ahmetin!

“…Ali Ahmeti është Adem Jashari i gjallë i popullit shqiptar të Maqedonisë së Veriut.

Ali Ahmeti është Ibrahim Rugova historik i Maqedonisë së Veriut.

Ali Ahmeti është Albin Kurti modern i Maqedonisë së Veriut.

Ali Ahmeti edhe pse dëshirojnë armiqt e tradhëtarët, kundërshtarët e puthadorët, Ai do të vazhdojë deri sa të rrahë zemra e Tij, të jetë ylli ndriques, që shkëlqen e rrezaton dashuri epike për popullin e Tij, për aleatin e madh të popullit shqiptar Amerikën, kampionen e demokracisë botërore dhe aleancën e NATO-s, që do të mposhtin Federatën Ruse dhe Serbinë, …

Ali Ahmeti është diell, ndriqon në tërë globin shqiptar.

Ska më netë të zeza mbi truallin shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

Ndriqon fortë e nuk zbehet kurrë dielli me emrin Ali Ahmeti…”

(Marrë nga artikulli ” Ali Ahmeti nuk është Gruevski, paskeni rrjedhur zoti Sela”, botuar në gazeten ” Epoka e Re”, të datës 12 Maj 2022, të profesorit nga Tetova Mentor Dauti)!
Prishtinë, 14 Maj 2022

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari e Drenasit, Ramiz Lladrovci ka takuar sot gjeneralin Agim…