‘Ali Baba’ nuk është më kinezi më i pasur

03 mars 2021 | 18:02

Themeluesi i Alibaba dhe kompanisë Ant Group, Jack Ma nuk është më kinezi më i pasur. Miliarderi i famshëm ka rënë në pozitën e katërt të njerëzve më të pasur në Kinë pasi ka mbajtur këtë pozitë për dy vite.

Rënia e Ali Babës ka ardhur pasi bizneset e tij janë vënë nën kontroll të rreptë të rregullatorëve kinezë.

Jong Shanshan është tani kinezi më i pasur duke arritur këtë sukses me kompaninë për prodhimin e ujit në shishe Nongfu Spring.

Pronari i Tencent Holding, Pony Ma zë pozitën e dytë, ndërsa Colin Huang me kompaninë Pinduoduo është në mesin e tre njerëzve më të pasur në Kinë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro është dënuar nga Komisioni Disiplinor…