Ali Berisha zgjidhet kryetar i AAK-së në Pejë

22 maj 19:05

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Pejë ka zgjedhur Ali Berishën kryetar të saj për mandatin e ardhshëm katër vjeçar.

Kështu është bërë e ditur në faqen zyrtare të AAK-së në Pejë.

“Sot, në prezencën e 327 delegatëve u mbajt Kuvendi i -IX-të zgjedhor i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës-Dega Pejë dhe me vota absolute Kryetar u zgjodh Dr.Ali Berisha!”, thuhet në njoftimin e AAK-së në Pejë.

Njoftimi i plotë:

Sot, në prezencën e 327 delegatëve u mbajt Kuvendi i -IX-të zgjedhor i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës-Dega Pejë dhe me vota absolute Kryetar u zgjodh Dr.Ali Berisha!

Gjithashtu u zgjodh edhe Këshilli i Përgjithshëm i degës!

Këtë kuvend madhështor me prezencën e tij e nderoj lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj!

Falënderim për të gjithë ata që u angazhuan në këtë proces të brendshëm zgjedhor!

Urime Kryetarit të Degës Dr.Ali Berisha!

Dalshim faqebardhë!

Është koha për rikthim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtari i njohur, Robert Berisha ka rrëfyer detaje të tjera…