Allister shihet si zëvendësues i Kroosit në Real

22 maj 2024 | 13:05

Real Madrid është në kërkim të një zëvendësuesi pasi Toni Kroos do të largohet në fundin e këtij sezoni. Skuadra madrilene po ndjek me interes mesfushorin e Liverpoolit, Alexis Mac Allister, i cili mund të jetë një zëvendësues ideal për Kroosin.

Siç raporton “The Sun”, raportet në Argjentinë kanë pohuar se kontaktet mes Liverpoolit dhe Madridit kanë filluar, por asnjë ofertë nuk është bërë deri tani.

Mac Allister iu bashkua Liverpoolit verën e kaluar si pjesë e një ndryshimi të madh në mesfushë dhe ka shkëlqyer nën drejtimin e Jurgen Klopp. Gjithsesi ai është vetëm dëshira e parë, pasi emra të tjerë pritet të qarkullojnë në ditët në vijim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka pritur sot…