Ambasada e SHBA-së: Nuk e mbështesim asnjë parti në zgjedhje

01 tetor 2019 | 16:14

Ambasade ShBA-së në Kosovë përmes një dekoratës për medie, ka bërë me dije se ky shtet nuk përkrah asnjë parti në zgjedhjet e 6 tetorit.

Sipas kësaj deklarate, ShBA-ja respektojnë të drejtën dhe përgjegjësinë e votuesve të Kosovës që të zgjedhin të ardhmen e tyre.

“Qeveria e ShBA-ve nuk parapëlqen dhe nuk mbështetë ndonjë parti politike apo kandidatë në zgjedhjet e kësaj jave. Ne respektojmë të drejtën dhe përgjegjësinë e votuesve të Kosovës që të zgjedhin të ardhmen e tyre”, është thënë në deklaratën për medie të ambasadës.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kompania sllovene, “Adria Airways”, shpalli zyrtarisht falimentin, duke bërë kështu…