Ambasadori Antonov: Ambasada ruse në ShBA është e bllokuar

24 prill 13:57

Puna e ambasadës ruse në Uashington është “e bllokuar”, me llogaritë e saj bankare të mbyllura dhe stafin që merr kërcënime, ka cituar agjencia shtetërore e lajmeve “RIA” të ketë thënë ambasadorin Anatoly Antonov.

“Ambasada është në thelb e bllokuar nga entitetet e qeverisë amerikane. Llogaritë e dy konsullatave tona në Hjuston dhe Nju Jork janë mbyllur nga Banka e Amerikës”.

“Kemi marrë kërcënime edhe me telefon, edhe me letra… Në një moment u bllokua edhe dalja nga ambasada”, citohet të ketë thënë Antonov.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ia ka uruar…