Ambasadori gjerman viziton MFSK-në, takon zëvendësministrin Ramadani

10 janar 17:15

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK), Burim Ramadani, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, me të cilin ka biseduar për thellimin e marrëdhënieve bilaterale.

“Kënaqësi të pres sot në ministri, ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt. Kosova dhe Gjermania kanë raporte të shkëlqyeshme në siguri dhe mbrojtje. Theksova përkushtimin tonë për të thelluar marrëdhëniet bilaterale”, ka shkruar Ramadani në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës…