Ambasadori i Shqipërisë përfundon mandatin në Japoni, Kiçmari organizon pritje lamtumirëse

12 qershor 2024 | 20:55

Me rastin e përfundimit të mandati të ambasadorit të Shqipërisë në Japoni, Gjergji Teneqexhiu, ambasadori i Kosovës në Japoni, Sabri Kiçmari, ka mbajtur një pritje lamtumirëse në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Tokio.

“E kam falënderuar Gjergjin për korrektësinë, sinqeritetin dhe raportin vëllazëror që kemi pasur në dy vite e gjysmë të kaluara së bashku. Falënderime edhe bashkatdhetarëve dhe miqve japonezë që na u bashkuan për ta përcjell me nderim ambasadorin Teneqexhiu!”, ka shkruar Kiçmari në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetët italianë janë përfshirë në konflikt fizik ditën e sotme…