Ambasadori Kossnet bën thirrje të raportohen parregullsitë gjatë zgjedhjeve

30 shtator 2019 | 10:40

Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kossnet, ka inkurajuar mbajtjen e zgjedhjeve demokratike.

Në profilin e tij në “Twitter” ai ka shpërndarë linkun e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ku thekson se ky institucion i merr seriozisht parregullsitë e raportuara nga qytetarët.

“Një pjesë të zgjedhjeve të drejta përfshijnë institucionet qeveritare si Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa: http://pzap.rks-gov.net/?lang=en e cila i merr seriozisht të gjitha ankesat e bëra drejtpërdrejt”, shkruan Kossnet.

Kujtojmë se zgjedhjet do të mbahen këtë të diel, më 6 tetor, vendi ka shkuar në zgjedhje të jashtëzakonshme pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vedat Muriqi nuk ka arritur të shënojë gol në derbin…