Anketat tregojnë për fitoren të Putinit në zgjedhje

12 mars 22:42

Putin konkurron edhe një herë për kreun e Kremlinit.

Nuk ka dyshim se qytetarët e Rusisë në zgjedhjet e ardhshme do të votojnë presidentin aktual Vladimir Putin, tregojnë anketat e fundit, sipas të cilave ai gëzon 80 për qind të mbështetjes së qytetarëve.

Megjithatë, Kremlini është i shqetësuar për shkak të “votuesve apatikë” dhe se për shkak të kësaj Putini shfaqet në mesin e qytetarëve duke u përpjekur që të arrijë tek ata në mbarë shtetin, transmeton AP.

Zgjedhjet presidenciale ruse mbahen më 18 mars.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Tensionet mes SHBA dhe BE mbi tarifat që presidenti amerikan…