Anulohet edhe një garë në Formula 1

07 prill 21:15

Përhapja e COVID-19 vazhdon të mbajë të paralizuar shumë aktivitete. Ky virus ka sjellë humbje të mëdha edhe në sportin e Formula 1, me fillimin e kampionatit që është shtyrë.

Shumë çmime të mëdha të këtij sporti janë shtyrë, dhe e fundit është edhe gara për Çmimin e Madh të Kanadasë.

Organizatorët e Grand Prix të Kanadasë, kanë njoftuar se gara e planifikuar për datat 12-14 qershor është shtyrë shkaku i përhapjes së vazhdueshme të COVID-19.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk…