Arrestohen dy persona të dyshuar për vjedhje të veturave

18 gusht 19:00

Drejtoria Rajonale e Policisë – Prishtinë, po ndërmerr të gjitha masat e nevojshme policore për të siguruar rendin dhe qetësinë publike në rajonin e Prishtinës.

Në kuadër të veprimeve operative që po kryen policia me qëllim parandalimin dhe zbulimin e veprave kriminale, sot hetuesit e stacionit policor të Fushë Kosovës, kanë arrestuar dy persona për disa raste të vjedhjeve të veturave.

Hetuesit policor personave të dyshuar u kanë gjetë dhe sekuestruar: -paisje për hapjen dhe ndezjen e veturave (dyshohet të jenë përdorur në rastet në fjalë)
Personat e dyshuar:
1. C.P , mashkull, 56 vjeç dhe
2. Sh.N, mashkull, 66 vjeç.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit të shtetit janë dërguar në mbajtje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në Bruksel është mbajtur takimi i tretë i nivelit…