Arrestohet gruaja në Hajvali, i braktisi fëmijët dhe kërkoi t’i dërgonte tek ish-burri

21 mars 08:50

Një grua është arrestuar në Hajvali të Prishtinës për braktisje të fëmijëve.

Sipas policisë, e njëjta ka braktisur fëmijët e saj dhe ka kërkuar që fëmijët t’i dërgojë te ish-bashkëshorti i saj.

Me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

KEQTRAJTIMI APO BRAKTISJA E FËMIJËS/Hajvali 20.03.2023-15:20. Është arrestuar e dyshuara femër kosovare, pasi që e njëjta me vet-dëshirë i ka braktisur fëmijët e saj dhe e njëjta ka kërkuar që fëmijët t’i dërgojë te ish bashkëshorti i saj. Pas intervistimit me vendim të prokurorit e dyshuara është dërguar në mbajtje.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Departamenti i Shtetit amerikan ka publikuar raportin për të Drejtat…