Arrestohet ish-presidenti i Federates spanjolle

03 prill 2024 | 15:27

Luis Rubiales është arrestuar të mërkurën në aeroportin Barajas pas ardhjes nga Republika Domenikane dhe është dërguar me një furgon policie në gjykatë, ku është duke u marrë në pyetje.

Ish-presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales, po hetohet nga gjykata numër 4 e Majadahonda për krimet e pastrimit të parave, korrupsionit në biznes, administrimit të padrejtë dhe anëtarësimit në organizatë kriminale.

Rubiales ka mohuar kuzat dhe replikon çdo gjë që është thënë për të.

Megjithatë, gjykata pritet të marrë vendimin pasi të dëgjojë edhe deklaratat e Rubiales.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Agron Tafil Gashi nga Llapushniku i Drenasit, shpall të pavlefshme…